سیلیکاژل

سیلیکاژل بسته ای را دور نیندازید چون لازمتان می شود

کاربرد سیلیکاژل بسته ای در یک کلام!

با ما باشید در این مقاله قصد تفسیر کاربرد سیلیکاژل بسته ای همراه با کلی فیلم و عکس داریم :

همه ما ممکن است زمانی که یک محصول را خریداری می ‌کنیم، در کنار آن بسته های عجیبی را مشاهده کنیم. بسته هایی که کاربرد آن را نمی دانیم و تنها نکته ای که در رابطه با این بسته ها وجود دارد این است که بر روی آن عبارت سیلیکاژل نوشته شده است، اما عموما نمی دانیم که کاربرد سیلیکاژل بسته ای چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با کاربرد سیلیکاژل بسته آشنا کرده و بیان کنیم که چگونه می توانید با این محصول، کارهای مختلفی را انجام دهید که تا پیش از آن فکر آن را هم نمی کردید، پس با ما همراه باشید.

سیگما شیمی

سیلیکاژل های بسته ای معجزه می کنند

در زمان خرید کفش و کیف، برخی از داروها و ویتامین ها، تجهیزات الکترونیکی و… بسته های کوچکی با اسم سیلیکاژل را مشاهده می کنید که درون پاکت قرار گرفته اند. در واقع نقش سیلیکاژل ها برای از بین بردن رطوبت و جلوگیری از خراب شدن مواد در اثر در معرض رطوبت قرار گرفتن است.

سیلیکاژل ها کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی دارند. در ادامه شما را با مهم ترین کاربرد سیلیکاژل بسته ای آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از آن ها، کارهای گوناگونی را انجام دهید.

کاربرد سیلیکاژل بسته ای در صنعت

در صنایع گوناگونی که نیاز است تا رطوبت از مواد دور مانده و این رطوبت جذب مواد مختلف نشود، از سیلیکاژل استفاده می ‌شود. به عنوان مثال در صنایع ساخت شیشه های چند جداره از این ماده به منظور جذب رطوبت استفاده می ‌شود، اما سیلیکاژل تنها مختص به کاربردهای صنعتی نبوده و می توان از این ماده در خانه نیز استفاده کرد. کاربرد سیلیکاژل بسته ای در خانه بسیار هیجان انگیز بوده و می تواند نیازهای مختلفی را با استفاده از این ماده برطرف کرد.

کاربرد سیلیکاژل بسته ای در منزل شما

همان طور که گفته شد، کاربرد سیلیکاژل بسته ای تنها به بخش‌ های مختلف صنعتی خلاصه نمی شود و شما می توانید از این ماده در منزل خود نیز برای کارهای مختلفی استفاده کنید.

این سیلیکاژل های بسته ای به شما این امکان را می دهد تا بتوانید جلوی خراب شدن مواد مختلفی را در خانه خود گرفته و از فاسد شدن مواد جلوگیری کنید.

در این بخش قصد داریم تا به کاربرد سیلیکاژل بسته ‌ای در منزل پرداخته و آن را به شما معرفی کنیم، امیدواریم پس از مطالعه این بخش دیگر زمانی که سیلیکاژل بسته ای را به دست می آورید، به راحتی آن را دور نیاندازید و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

می دانستید داروهایتان نیاز به مراقبت دارد؟

داروهای بسیار زیادی هستند که با جذب رطوبت خراب شده و غیر قابل استفاده می‌ شوند. به همین منظور یک کاربرد سیلیکاژل بسته ‌ای در واقع دور نگهداشتن رطوبت از داروها و خشک نگه داشتن آن ها است.

شما می توانید در جعبه ها داروی خود که نیاز دارند تا از رطوبت خالی باشند و همواره خشک باقی بمانند، بسته‌ های سیلیکاژل را قرار دهید.

در واقع کاربرد سیلیکاژل بسته ای این است که رطوبت را جذب خود کرده و اجازه ندهد تا رطوبت در مواد مختلف رسوخ کند.

سیلیکاژل

دسته گل عروسی تان را تا ۹۹ سال نگه دارید

یک کاربرد سیلیکاژل بسته ‌ای این است که می‌ تواند از خشک شدن و خراب شدن دسته گل عروسی تان جلوگیری کند. شما می توانید با نگه داشتن دسته گل عروسی تان در کنار سیلیکاژل، آن را تا مدت زمان طولانی سالم نگه دارید و از خشک شدن و فاسد شدن آن جلوگیری کنید.

برای آموزش بیشتر پیشنهاد می کنیم کلیپ زیر را مشاهده کنید:

دردسری عظیم ، اگر گوشی موبایلتان خیس شد

زمانی که گوشی موبایل خیس می شود، بسیاری از افراد قرار دادن آن در سطل برنج را پیشنهاد می دهند. آن ها می‌ گویند که می توانید گوشی موبایل خود را درون برنج گذاشته تا این محصول، رطوبت گوشی را جذب خود کند.

به جز برنج اما روش دیگری نیز وجود دارد که با سرعت بسیار زیاد و به بهترین شکل ممکن می توانید با استفاده از آن، رطوبت گوشی را از بین برده و آب را از آن را خارج کنید. این روش همان استفاده از سیلیکاژل است.

شما می توانید گوشی خیس خود را به راحتی درون ظرفی از سیلیکاژل قرار دهید و شاهد آن باشید که این ماده به سرعت رطوبت موجود در گوشی را جذب خود می کند.

کاربرد سیلیکاژل بسته ای

کاربرد سیلیکاژل بسته ای از تیغ اصلاح زنگ زده تا جون آدمیزاد!

یک کاربرد سیلیکاژل بسته ای برای احیای تیغ اصلاح زنگ زده می باشد. اگر شما از سیلیکاژل در کنار تیغ اصلاح زنگ زده استفاده کنید، می توانید دوباره آن را احیا کرده و برای مدت زمان طولانی از این محصول استفاده کنید. حتی می توانید از زنگ زدن این محصول نیز جلوگیری کنید و سرعت زنگ زدن آن را به طرز چشم گیری کاهش دهید.

خاطرات قدیمی تان را از هر خطری محافظت کنید

یکی از مهم ترین خطراتی که همواره در کمین عکس های قدیمی شما است، خراب شدن به دلیل جذب رطوبت است. شما می توانید با نگه‌ داشتن عکس های خود در کنار سیلیکاژل، از اشباع شدن رطوبت بر روی عکس ها جلوگیری کرده و عکس های قدیمی خود را سالیان سال، سالم نگه دارید.

کاربرد سیلیکاژل بسته ‌ای در کشاورزی

سیلیکاژل در صنعت کشاورزی نیز کاربردهای بسیار زیادی دارد. گاهی لازم است تا از رسیدن رطوبت به یک ماده غذایی یا یک گیاه خاص جلوگیری شود، به همین دلیل کشاورزان حرفه ‌ای از کاربرد سیلیکاژل بسته‌ ای برای جذب رطوبت و خشک نگه داشتن محصولات استفاده می‌ کنند.

غذای حیوانات خانگی را کنار سیلیکاژل بزارید

غذای حیوانات خانگی ممکن است با جذب رطوبت به سرعت خراب شده دیگر قابل استفاده نباشد، به همین دلیل شما می ‌توانید برای جلوگیری از جذب شدن رطوبت در غذای حیوانات خانگی از سیلیکاژل بسته ‌ای در کنار آن ها استفاده کنید.

همان طور که گفته شد، کاربرد سیلیکاژل بسته ‌ای این است که رطوبت را جذب خود می کند و شما می توانید با این کار می توانید از فاسد شدن غذا حیوانات جلوگیری کنید.

;hvfvn sdgd;hCg

بوی بد و سیلیکاژل بسته ای

مهم ترین دلیل بوی بد، به وجود آمدن فضایی تاریک و مرطوب است. اگر در یک مکان تاریک و بسته‌، رطوبت وجود داشته باشد، با گذشت زمان شاهد ایجاد بوی بسیار بدی خواهیم بود.

یکی از مکان‌ هایی که به سرعت بوی بد گرفته و باعث می شود تا شاهد فضای آزار دهنده در آن باشید، ساک های ورزشی هستند. شما می توانید برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در مکان‌ های مختلف از جمله در داخل ساک های ورزشی از سیلیکاژل بسته ای استفاده کنید.

خرید سیلیکاژل بسته ای با یک کلیک:

اگر پس از مطالعه این مطلب علاقه‌ مند شدید تا سیلیکاژل بسته ای را خریداری کنید و از کاربردهای آن بهره مند شوید، می توانید این محصول را با یک حرکت از سایت سیگما شیمی به صورت اینترنتی خریداری کرده و به سرعت آن را دریافت کنید.

فروش سیلیکاژل

سایت سیگما شیمی این امکان را در اختیار مشتریان خود قرار داده تا آن ها بتوانند هر تعدادی که علاقه‌ مند هستند سیلیکاژل بسته ای سفارش داده و آن را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مقرون به صرفه خریداری کنند.

نکته بسیار مهم این است که پس از آن که بسته ‌های سیلیکاژل از رطوبت اشباع شدند، می توان آن ها را در ورقه های شیرینی پزی و آشپزی قرار داد و به مدت دو ساعت این بسته ها را در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد فر گذاشت تا سیلیکاژل احیا شود.

برچسب‌ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن