فروش مواد شیمیایی

ردپای مواد شیمیایی در صنعت فولاد

ردپای مواد شیمیایی در صنعت فولاد

فولاد که یکی از صنایع بزرگ و گسترده در ایران است، طی مراحل به خصوصی تولید می شود و در این مراحل برای تولید فولا از یک سری ترکیبات شیمیایی به خصوص استفاده می شود. فولاد در واقع یک آلیاژ از ترکیب آهن و کربن است.

فولاد طی روش ها و مراحل مختلف فراوری شده و در نهایت ترکیباتی از آن تهیه می شود که در صنایع مختلف دیگر همچون ساختمان سازی از آن استفاده می شود.

اما برای ساختن فولاد، از یک سری ترکیبات و مواد جانبی نیز استفاده می شود. به این ترتیب ردپای مواد شیمیایی صنعت فولاد را می توان در مراحل متفاوت تولید این ترکیب مشاهده کرد.

در این جا می خواهیم به منظور بررسی بیش تر مواد شیمیایی صنعت فولاد، مراحل تولید این ماده به مراتب مقرون به صرفه و کاربردی را شرح دهیم. اول از همه بهتر است در خصوص مواد شیمیایی صنعتی بیش تر بدانیم.

مواد شیمیایی صنعت فولاد چیست؟

زمانی که بحث از مواد شیمیایی صنعت فولاد می شود، در واقع منظور همان ترکیبات شیمیایی صنعتی است که در فومولاسیون مشخصی با یک گرید به خصوص تولید می شوند و بر اساس کاربرد و ماهیتی که دارند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از این ترکیبات کاربردی در صنایع متفاوتی از جمله :

صنعت پوشاک،

رنگ سازی،

داروسازی،

ساخت و ساز

و مواردی از این قبیل است. برخی از این ترکیبات در صنعت فولاد و برای تولید آن مورد استفاده قرار می گیرند که به آن ها مواد شیمیایی صنعت فولاد می گویند.

مراحل کلی تولید فولاد شامل چه فرایند هایی می شود؟

فولاد در واقع از آهن خام تهیه می شود. آهن خام دارای ترکیبات اضافی و برخی ناخالصی ها از جمله گوگرد است که باید از آن جدا شود.

در این مسیر از مواد شیمیایی صنعت فولاد نیز استفاده می شود.

به صورت کلی می توان مراحل زیر را از جمله فرایند های قدم به قدم تولید فولاد در نظر گرفت:

  • فراوری کردن آهن خام؛

در این مرحله آهن خام باید از روش های خاصی فراوری شده و تمامی ناخالصی های آن جدا شود. این مرحله یک مرحله اساسی در تولید فولاد در نظر گرفته می شود.

  • تولید آهن اسفنجی؛

منظور از این مرحله در واقع ذوب کردن آهن است. بسته به نحوه انجام این روش خواص شیمیایی فولاد تولید شده و خلوص آن متفاوت است.

  • تصفیه فولاد و ریخته گری آن؛

در این جا فولاد مذاب باید در تانک های بزرگی ریخته شده و سپس فرایند تصفیه مذاب روی آن انجام می شود. در نهایت این فولاد مذاب برای مرحله ریخته گری آماده می شود.

  • فرایند نورد گرم؛

محصول ایجاد شده در این مرحله هم می تواند به عنوان یک محصول تکمیل شده و آماده فروش در نظر گرفته شود و هم این که می توان از آن به عنوان یک ماده نیمه آماده اولیه برای تولیدات دیگر استفاده کرد.

تا اینجا مراحل اولیه تولید فولاد را مشاهده کردید. در ادامه برخی مراحل تکمیلی بنا به کاربرد و سفارشات احتمالی روی فولاد انجام می شود.

تا اینجا عمده مصرف مواد شیمیایی صنعت فولاد در مرحله فراوری آهن و از بین بردن ناخالصی های آهن خام است.

روش های متفاوت تولید فولاد از آهن خام

اگر بخواهیم فولاد را به دقت مورد بررسی قرار دهیم، باید به این نکته برسیم که فولاد ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام در زمینه خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

بر اساس گرید آهن، میزان کربن و درجه حرارت نوع فولاد ها با هم متفاوت است.

از طرفی در اصطلاح فولاد سازی، موضوعی که اهمیت دارد از بین بردن و جدا کردن برخی از ناخالصی هایی است که در آهن یا چدن خام دیده می شود، چیزی که در اولین مرحله تولید فولاد، یعنی فراوری آهن خام نیز به آن اشاره شد.

این جاست که تفاوت در مواد شیمیایی صنعت فولاد مطرح می شود. چرا که با توجه به روش فراوری فولاد و از بین بردن ناخالصی های آن از مواد شیمیایی متفاوتی استفاده می شود.

در نتیجه برای بررسی مراحل تولید فولاد و مواد شیمیایی صنعت فولاد لازم است تا روش های مختلف را نیز بشناسیم.

در اصل تفاوت این روش های تولیدی، در مواد شیمیایی صنعت فولاد و روش از بین بردن ناخالصی های آن است که در هر روش استفاده می شود.

تبدیل آهن یا چدن به فولاد به روش بسمه

روش بسمه یکی از روش های مورد استفاده جهت از بین بردن ناخالصی های آهن است تا در نهایت بتوان آن را به فولاد تبدیل کرد.

در روش بسمه برای از بین بردن ناخالصی های آهن، از اکسیژن استفاده می شود.

اکسیژن را می توان یکی از کاربردی ترین مواد شیمیایی صنعت فولاد در نظر گرفت. در واقع برای تولید هر تن فولاد به یک تن اکسیژن نیاز است.

با استفاده از اکسیژن سرعت واکنش ها افزایش می یابد. با مشتعل شدن آن و سوختن آهن خام، میزان ترکیبات ناخالص آن به تدریج کم می شود.

در این روش از بین رفتن ناخالصی ها و تولید فولاد به سرعت انجام می شود. با این حال اما در نهایت فولادی که به دست می آید کیفیت بسیار بالایی ندارد.

مواد شیمیایی اصلی مورد استفاده در این روش که می توان آن را به عنوان مواد شیمیایی صنعت فولاد معرفی کرد، اکسیژن است.

البته ترکیبات شیمیایی دیگری که در این روش استفاده می شوند شامل سیلیس و اکسید منیزیم است که این ترکیبات شیمیایی در کوره ای که تحت عنوان کوره بسمه معرفی می شود به کار می روند.

استفاده از روش مارتن برای تولید فولاد

در این روش نیز ماده اصلی برای از بین بردن ناخالصی های آهن، همان اکسیژن است. با این تفاوت که در این جا از اکسیژن موجود در زنگ آهن یا اکسید آهن استفاده می شود. در نتیجه مواد شیمیایی صنعت فولاد در این روش را باید اکسید آهن معرفی کرد.

دیگر مواد شیمیایی مورد استفاده در این روش که می توان ردپای آن ها را در کوره مورد استفاده مشاهده کرد، ترکیباتی شیمیایی از جمله منیزیم اکسید و کلسیم اکسید هستند.

این ترکیبات به همراه اکسید آهن به عنوان مواد شیمیایی صنعت فولاد در این روش در نظر گرفته می شوند.

به کمک هوای گرم تولید شده از ترکیبات نفتی و همچنین انجام فرایند اکسیداسیون به واسطه برخورد هوای گرم بیش تر به چدن، در نهایت فرایند از بین بردن ناخالصی های آهن انجام شده و یک فولاد با کیفیت قابل قبول تهیه می شود.

روش دقیق الکتریکی برای تولید یک فولاد با کیفیت بالا

در این روش بر خلاف دو روش قبلی از یک کوره الکتریکی برای تولید فولاد استفاده می شود و حرارت به مراتب در این کوره بالاتر است.

در این روش به جای اکسیژن برای تحریق و سوزاندن از جریان الکتریکی کوره استفاده می شود.

همچنین جهت تصفیه و از بین بردن ناخالصی ها، مواد شیمیایی صنعت فولاد مورد استفاده در این روش ترکیباتی از جمله اکسید کلسیم و آلیاژ فرو سیلیسیم هستند.

لازم به ذکر است فولاد تولید شده در این روش بسیار با کیفیت و مرغوب بوده و در زمینه های ویژه ای نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

روش نورد سرد به منظور تولید کلاف خام

گاهی اوقات، کلاف گرم تولید شده در نورد گرم بنا به درخواست و سفارش مشتریان وارد فاز نورد سرد می شود.

محصول تولید شده در این روش کلاف خام نامیده می شود که فولاد در آن ضخامت کم تری دارد.

مواد شیمیایی صنعت فولاد که در این جا مورد استفاده قرار می گیرد، اسید است. در واقع اسید شویی مرحله اصلی این روش محسوب می شود.

استفاده از اسید در این روش نیز به منظور شست و شوی کلاف گرم تولید شده در مرحله قبل صورت می گیرد.

کلاف خام تولید شده در این مرحله را می توان به عنوان یک محصول نهایی معرفی کرد. در مواردی نیز ممکن است بر اساس زمینه استفاده، این کلاف های خام برش خورده و به ورقه های نازک تر تبدیل شوند.

استفاده از مواد شیمیایی صنعت فولاد برای پوشش دهی ورقه های فولاد

گاهی اوقات ورقه های فولاد تولید شده نیاز به پوشش دهی دارند. در این مرحله نیز از برخی مواد شیمیایی صنعت فولاد استفاده می شود.

هدف از این کار افزایش کیفیت و دوام ورقه های فولاد تولید شده است. بنابراین در مراحل تکمیلی نیز می توان ردپای مواد شیمیایی را در صنعت فولاد شاهد بود.

قلع یکی از ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در این مرحله است. ورقه های قلع اندود فولاد یکی از رایج ترین نمونه های مورد استفاده در صنایع مختلف است.

برخی مدل ها نیز با ورقه های گالوانیزه پوشش داده می شوند. دسته سوم نیز آن دسته از ورقه های فولادی هستند که سطح آن ها با رنگ پوشش داده شده است.

همان طور که مشاهده کردید، در مراحل مختلف تولید فولاد، می تواند رد پای مواد شیمیایی صنعت فولاد را مشاهده کرد.

ترکیبات شیمیایی عمده مورد استفاده شامل اکسیژن، اکسید آهن، قلع، اکسید کلسیم و فرو سیلسیم بودند.

در بین همه این ها اکسیژن را می توان یکی از عمده ترین و پر استفاده ترین مواد شیمیایی صنعت فولاد در نظر گرفت.

همچنین در برخی از تحقیقات جدید صورت گرفته نیز برای کاهش فسفر فولاد، از ترکیبات شیمیایی CaFe2 و Cao استفاده شده است و می توان این ترکیبات را نیز به عنوان مواد شیمیایی صنعت فولاد معرفی کرد.

استفاده از مواد شیمیایی مختلف در صنعت فولاد به منظور افزایش کیفیت فولاد تولید شده و ارتقای فرایند فراوری و تولید است.

برچسب‌ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن